Startordning

Startordning NCC 6 april

Club / Gym / Förening Team name / Lagnamn Division       Level
Session 1 startar kl 10:00
UMC Majesty Minior L1
Tyresögymnastiken IAC Lunas Minior L1
Twisters Cheer Elite Minior level 1 Teal Minior L1
Tyresögymnastiken IAC Starlights Minior L1
Dynamite Defenders Minior L1
SOL GF Stars Minior level 1 Minior L1
GF uppsalaflickorna USC Kittyhawks Minior L1
Action Athletics Blink Minior L1
Power cheer allstars Bobcats Minior L1
Twisters Cheer Elite Minior level 1 Black Minior L1
Dynamite Cheerleading Dynamite Dreams Minior L1
Cheer legacy Pinkjays Minior L1
Haninge cheer elite M1 Minior L1
Eastcoast Cheerleaders Ocean Minior L1
Tyresögymnastiken IAC Titans Junior L1
Power cheer allstars Panthers Junior L1
Action Athletics Smack Junior L1
Cheer Legacy Silverjays Junior L1
GF Uppsalaflickorna USC Mustangs Junior L1
Eastcoast Cheerleaders Royal Junior L1
Haninge Cheer Elite Haninge Cheer Elite Junior 1 Junior L1
Dynamite Cheerleading Demons Junior L1
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Junior L1
Sigtuna Legends Lime Junior L1
Integrity Cheer Empire Freeze Junior L1
Dynamite cheerleading Dominators Junior L1
PAUS 30 min!
Cheer Legacy Goldenjays Senior L1
Dynamite Cheerleading Dynamite Deluxe Senior L1
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Senior L1
SOL GF Stars Senior level 1 Senior L1
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Minior L2
Haninge Cheer Elite HCE M2 Minior L2
Power Cheer Allstars Cats Minior L2
Eastcoast cheerleaders Dash Minior L2
GF Uppsalaflickorna Extenders Minior L2
Dynamite Daisies Minior L2
SOL GF Stars Minior level 2 Minior L2
Tyresögymnastiken IAC Comets Minior L2
Tyresögymnastiken IAC Halo Junior L2
Power Cheer Allstars Cougars Junior L2
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Junior L2
Sigtuna Legends Peach Junior L2
SOL GF Stars Junior level 2 Junior L2
Crocodiles AFC Revolution Junior L2
GF Uppsalaflickorna USC Aces Junior L2
Dynamite Cheerleading Destroyers Junior L2
Haninge cheer elite J2 Junior L2
United Cheer Athletics Junior L2 Junior L2
Crocodiles AFC Partnerstunt Partner st JR
Prisutdelning ca kl 15:00
Session 2 pubilkinsläpp kl 16:15
Session 2 startar kl 17:00
Dynamite Cheerleading Dolphins Senior L2
Power cheer allstars Cheetahs Senior L2
GF Uppsalaflickorna USC Tigers Senior L2
Integrity Cheer Empire SHIVER Senior L2
Cheer legacy Mockingjays Senior L2
Dynamite Cheerleading Dynamic Minior L3
Northern Lights Cheerleading Crystals Junior L3     Finland
GF Uppsalaflickorna USC Avengers Junior L3
Power Cheer Allstars LadyCatz Junior L3
Tyresögymnastiken IAC Atmosphere Junior L3
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Junior L3
Dynamite Cheerleading Devils Junior L3
Eastcoast Cheerleaders Mint Junior L3
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Senior L3
Cheer Legacy Icejays Senior L3
PAUS
Dynamite Cheerleading Diamonds Junior L5
SOL GF Stars Junior level 5 Junior L5
Action Athletics Blitz Senior L5
Dynamite Cheerleading Divine Senior L5
Power Cheer Allstars Jaguars Senior L5
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Senior L5
Twisters Cheer Elite Partnerstunt Partner stunt
Integrity Cheer Empire ICE AGE Veteran
Sigtuna Legends Grey Veteran
Dynamite Cheerleading Dinosaurs Veteran
Tyresögymnastiken IAC Big Bang Group Stunt GS Coed JR
Eastcoast Cheerleaders Slate Group stunt GS SR L5/6
Haninge Cheer Elite Bluejays Group stunt GS SR L5/6
Tyresögymnastiken IAC Extreme 4 Group stunt GS SR L5/6
Sigtuna Legends Silver Group stunt GR SR L5/6
SOL GF Stars Black 4 Group stunt GS SR L5/6
Dynamite cheerleading Daring 5 Group stunt GS JR L5/6
Eastcoast Cheerleaders Intense Group stunt GS JR L5/6
GF Uppsalaflickorna USC Angels Coed Sr GS L5/6
Twisters Cheer Elite Groupstunt Coed Sr GS L5/6
Prisutdelning ca kl 20:15

Startordning Tyckartävling 7 april

Förening Lagnamn Klass
Twisters Cheer Elite Twisters Cheer Elite Miniminior
Gf Uppsalaflickorna Usc spitfires Miniminior
Sigtuna Legends Pink Miniminior
Dynamite Cheerleading Dice Miniminior
Power Cheer Allstars PREP advanced Miniminior
Dynamite Ducklings Miniminior
Twisters Cheer Elite Miniminior tävlingsförberedande Miniminior
Dynamite Cheerleading Dragonflies Miniminior
UMC Miracle Miniminior
Sigtuna Legends Purple Miniminior
Dynamite Cheerleading Darlings Miniminior
Sigtuna Legends Violet Miniminior
Julle United Divas Miniminior
PAUS 30 min 
Dynamite Cheerleading Descendants Minior
Action Athletics Crush Minior
Eastcoast Cheerleaders Teal Minior
Haninge Cheer Elite TF – Minior Minior
UMC Motion Minior
Dynamite Cheerleading Dazzlers Minior
Twisters Cheer Elite Minior tävlingsförberedande Minior
Sigtuna Legends Aqua Junior
Dynamite Daggers Junior
Twisters Cheer Elite Junior tävlingsförberedande Junior
Dynamite cheerleading Detonators Junior
Twisters Cheer Elite Senior tävlingsförberedande Senior
Samling för prisutdelning 14.55
Prisutdelning 15.00